A+ A A-

 

Milas’taki ve Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ndeki trafik uygulamalarına katılan protokol üyeleri, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak araçlardaki çocuklara trafik karnesi verdi. Protokol üyeleri, yaşam çadırında video izletilen ailelere trafik kurallarına uymaları konusunda bilgilendirme yaptı.

03062019yasammanset_f872d.gif

Haber: Volkan Yıldız

Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karaer, Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Raşit Tosun, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nde trafik uygulamalarına katıldı.

Vatandaşların bayramını kutlayan protokol üyeleri, uygulama noktasında durdurulduktan sonra yaşam çadırına davet edilen araçlardaki sürücülere trafik kurallarına uymaları noktasında telkinde bulundular. Yaşam çadırında kaza görüntülerini izleyen vatandaşlar, trafik kuralları ihlallerinde meydana gelen kazaların videosunun çok çarpıcı ve ders niteliğinde olduğunu belirterek, bilgilendirme için yetkililere teşekkür etti.

Protokol üyeleri daha sonra İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla ve “Dikkat Sizden Notlar Bizden” sloganıyla başlatılan Trafik Karnesi projesi kapsamında, araçlarda bulunan çocuklara ve velilere, proje hakkında detaylı bilgi paylaştı.

Araçlarda bulunan çocuklara, trafik karnelerini kırmızı düdüklerle teslim edildi ve ailelerinin yapacağı trafik ihlallerini karnelere not etmeleri istendi.

Ayrıca karenelerin gerekli şekilde doldurduktan sonra 20 Haziran 2019 tarihine kadar, #trafikkarnem hashtagi ile @TrafikEgm Twitter adresine yüklemesi istendi. Karnelerin www.trafik.gov.tr adresinden temin edilebildiğini anlatan trafik polisleri ve jandarma ekipleri ise yüklendikten sonra en çok beğeni alan karne sahibi ilk yüz öğrenciye bisiklet hediye edileceğini duyurdu.

Ramazan Bayramı tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar, saat 12.00'de Milas-Söke karayolu noktasında uygulama alanında da gerçekleştirildi.

Burada da protokol üyeleri, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak çocuklara trafik karnesi dağıttı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin