A+ A A-

 

Geçtiğimiz hafta ilk kongresini gerçekleştiren ve yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Yeni Milasspor Olağanüstü Genel Kurulu dün çoğunluk şartı aranmaksızın düzenlendi. Toplantıda başkan adayı çıkmayınca takımın kayyuma düşmemesi amacıyla 30 kişinin bulunduğu yeni bir liste hazırlandı.

20092019milasspor_9cbfe.gif
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Yeni Milasspor, tarihinin en karanlık günlerini yaşıyor. 1978’de kurulan ve daha önce birçok başarı elde eden takım, bugünlerde başkan adayı bulunamaması nedeniyle sahipsiz kaldı. 2018 - 2019 sezonu ortasında Başkan Ahmet Karabıyık’ı istifaya davet eden bazı taraftarlar, sezon sonunda olağanüstü genel kurul kararı alınmasıyla birlikte başkan adayının kim olacağı yönünde gerginlik yaşıyordu. Bu süreçte Öcal Yüksel ve Hasan Özmen’in ismi ön plana çıksa da hiç kimse adaylığını açıklamamıştı. 13 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü genel kurula 5 üye katılmıştı. Düne ertelenen genel kurulda ise kulübün geleceği yine yılan hikayesine döndü.
Sabah 10.00’da başlaması planlanan genel kurul, üye listesinin hazır olmaması nedeniyle gecikmeli gerçekleşti. Üyelerin imza atmasının ardından divan belirlendi. Divanda Vedat Çakır, Mehmet Gezginci, Tugay Çelik, Halil Uygun Aslan yer aldı.
Başkan adayı olmasa da üyeler arasında bulunan bir kişinin taşın altına elini koyması beklenen olağanüstü genel kurulda bu kez başka bir sorun ortaya çıktı. Divan üyeleri, sorunları şu şekilde okudu, “Genel kurul kararı ve genel kurul kararlarının alındığı defterdeki sayfasının nüshası yok. Yönetim Kurulu üyelerinin imzaları hiçbir evrakta yok. Genel kurul yapılabilmesi için resmi gündem maddelerinin 15 gün öncesinde üyelere bildirim yapıldığına dair kanıt ve belgeler yok. Denetim kurulu raporu yok. Bu nedenle de ya eski yönetim devam edecek ya da yeni seçim olacak, yeni gelen yönetim İl Dernekler Müdürlüğü’nden denetleme talep edecek. Aksi takdirde de kulübe ya kayyum atanacak ya da kapanacak.” Bu sorun, divan üyelerinin yetkililerle olan telefon görüşmesiyle aşıldı.
Sıra gündem maddelerinden olan Dilek ve Temenniler kısmına geldi.
BU EMEĞİ İNKAR EDEMEYİZ
İlk sözü alan Hakan Esen, “Geçen kongrede Ahmet başkan tek başına elini taşın altına koydu. Minnettarız, emek verdi. Bu emeği inkar edemeyiz. Ancak Ahmet kardeşim, neden evraklarını getirmedin?.. Çalışan arkadaşlarımız, emek veren arkadaşlarımız var. Geçen hafta 3 kişiyle burada toplandık. İçler acısıydı. Toparlamak gerekirse; Milasspor’u Ahmet’ten, Ahmet’i Milasspor’dan kurtaralım.” dedi.
YÖNETİMİN PROFESYONELLEŞMESİ GEREKİYOR
Kulübün eski başkanlarından Cenker Çetin ise, “Dün bu kulübe başkan veya yönetici olmak hiç önemli değil. Benim de bir haftalık yaptığım çalışma sonucunda sadece dün bu kulübün gerçek sahibi olan genel kurulun kararını vermesini istedim. İçinde bulunduğumuz sıkıntı; ne Ahmet Karabıyık’ın, ne Hasan Özmen’in, ne de eski başkanlarımızın tek başına düzeltebileceği bir sorun değil. Artık bu kulüpte yönetimin profesyonelleşmesi gerekiyor.” dedi. Çetin ayrıca, dünkü genel kurulda yönetimin oluşmayacağı ile ilgili kaygısının olmadığını ancak önümüzdeki yıl aynı şekilde aynı koltuklarda oturulacağını söyledi.
KULÜPLER BİRLEŞSİN ÖNERİSİ
Daha sonra kürsüye çıkan Milas Beçin Esnafspor Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tuzla da ilginç bir öneride bulundu. Tuzla, Beçin Esnafspor ile Milasspor’un birleştirilerek 1967 Milas Esnafspor takımının kurulmasını ve renginin mor - beyaz olmasını önerdi.
10 YILDIR ESNAFIN BU DESTEĞİNİ GÖRMÜYORUZ
CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan ise, Atapark’ta futbol sahasının olduğu dönemleri hatırladığını, sporun içerisinde olan birisi olduğunu belirterek “Benim önemli vurgulayacağım şey, Milasspor’a yönetenlere olan güvensizlik. Yıllardan beri maalesef öyle… Eskiden bütün esnaf hep birlikte katkı koyuyordu. Ama zannediyorum ki 10 yıldır esnafın bu desteğini görmüyoruz, büyük nedenle güvensizlikten. Bu güvensizliği kırmak gerekir.” ifadelerini kullandı.
Dilek ve temennilerin ardından üyeler arasından bir liste yapılmaya çalışıldı. Bu sırada salonda olmayan bazı kişilerin yönetime alındığı görüldü. Üyeler tarafından oluşturulan Yeni Milasspor Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:
Yönetim Kurulu
ASİL: Muhammet Tokat, Galip Alper, Murat Yazar, Mehmet Ateş, Halil Mutlu, Harun Reşit Çavuşoğlu, Mustafa Özgülergil, Umut Yiğitkaya, Erkan İşli, Fuat Turan, Çağlar Bozkurt, Bekir Tuzer, Ali Rıza Öner, Öcal Yüksel, Yavuz Tosun.
YEDEK: Osman Özen, Muhammet Saçar, Cemil Zeybek, İbrahim Alır, Gürsel İçöz, Mehmet Gezginci, İbrahim Yiğit, Muammer Muğla, Murtaza Panay, Kamil Korkmaz, Nihat Abbak, Hakan Esen, Yasin Erol, Barbaros Gezgin, Şahin Özer.
Denetleme:
Asil: Orhan Alptekin, Uzay Kocabaş, Recep Çay.
Yedek: Serhat Abbak, Ertan İçöz, Esen Küçük.
ASKF üyeleri: Muhammet Tokat, Halil İbrahim Gülen, Mehmet Çayırlı, Hakan Esen, Cenker Çetin, Ahmet Karabıyık.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin