A+ A A-

 

Dün 19 Eylül Gaziler Günüydü. Milas’ta yaşamını sürdüren Kore ve terör gazileri düzenlenen program dahilinde Milas protokolünün de katılımıyla Gaziler Günü etkinliklerini gerçekleştirdiler.

19092019milasligazilerdenvefaornegi.jpg
Haber: Elif Bakıcı
Etkinlikler öncesinde en güzel, en önemli etkinlik, bir vefa örneği teşkil eden ziyaret oldu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban ve dernek üyesi gaziler, 6 ay öncesine kadar çarşı - pazar dahil her türlü işini kendisi gören, fakat geçen zaman içerisinde bakıma muhtaç duruma gelen 90 yaşındaki Kore Gazisi Mustafa Ali Alparslan’ı evinde ziyaret ederek, gaziler günü yalnız geçirmemesini sağladılar.
Bir dönem İsmetpaşa Mahallesi Muhtarlığı yapan, ADD Milas Şubesi'nin en yaşlı üyesi Mustafa Ali Alparslan ile ziyaret sırasında kısa süreli sohbet eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban ve beraberinde bulunan gaziler daha sonra gün içerisinde Beçin Mahallesi’nde yer alan Şehit Murat İnci İmamhatip Lisesi’ni ziyaret edip, burada öğrencilerle bir araya geldiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin