A+ A A-

 

Milas’ta görev yapan muhtarlar, AK Parti’li milletvekilleri ile ilçe başkanına mahallelerinde yaşanan sorunları aktardı.

19092019muhtarlarvekiller.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar yaptı. Acar, “Önceki yapmış olduğumuz toplantıya milletvekillerimiz yoğun programları dolayısıyla burada değillerdi. Ancak sizlerin ve vekillerimizin talebi doğrultusunda bu ayki toplantılarımızı milletvekillerimizle birlikte yapıyoruz. Önceki dönemki toplantıda şunları ifade etmiştim: Muhtarlığın siyaseti olmaz. Muhtarlığın partisi olmaz. Bizim sizlere bakış açımız insaniyet merkezli, çözüm odaklı bir bakış. Bugün burada ne dileğiniz varsa, makul talepler doğrultusunda sorunları iletiniz.” dedi
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ise, “Milletvekili olarak seçildikten sonra yaptığım ilk iş yaklaşık 550 Muğla’nın muhtarının numarasını telefonuma kaydettim. Bu yaz güzel bir dönem geçirdik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazlık konutunun Okluk’ta olması dolayısıyla da bölgemize sık sık ziyaretleri oluyor.” dedi. Gökcan, “Sizler de basından takip etmişsinizdir, Külliye’ de ilk kez Muğla için zirve toplandı. Burada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında 2 milletvekili, il başkanı ve bu dönem seçilen 7 belediye başkanı vardı. Orada yaklaşık 1 saat toplantı oldu. Tek tek ilçe ilçe değerlendirdik. Sakın aklınıza ‘Milas Belediyesi’ni alamadı, bizim sorunlar kaldı’ şeklinde bir şey gelmesin. Tüm kamu projelerinin takipçisi olacağız. Tabi gönül isterdi ki seçimi alalım. Burayı çok daha güzel hizmet edelim. Ama asla yılmak, pes etmek yok. Bu bizim için bir başlangıçtı. Allah’ın izniyle biz önümüzdeki dönem Milas’ı alacağız. 5 yıl boyunca Milas için Muğla için ilmek ilmek örer gibi gece gündüz çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz. Biz tek başımıza hiçbir şeyiz. Siyasette demokrasinin mihenk taşları muhtarlardır.” dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir ise, konuşmasının başında Muğla’daki çalışmaların gazeteler tarafından önemsenmediği iddia ederek, üzüntü içerisinde olduklarını ve kendi basınlarını yaratmak durumunda olduklarını söyledi.
Demir, “Önümüzdeki 4 yıl boyunca seçim olmadığı için biz artık tamamen bölgemizin sorunları, eksikleri ve talepleriyle ilgileneceğiz.” dedi.
Muhtarlar, konuşmaların ardından oluşturulan divana sorunlarını iletti. İl Sağlık Müdürü, Devlet Su İşleri, Türk Telekom, Aydem ve benzeri kurum ve kuruluşlara yönelik taleplerin çok olduğunun anlaşılması üzerine Vekil Demir, ilgili kurumların yöneticileri ile telefonla görüşerek ortak bir toplantı organize etti. Toplantının ileri bir tarihte gerçekleştirilmesi planlandı.
Ören Mahalle Muhtarı Bekir Keser’in sorusunu yanıtlayan Vekil Yelda Erol Gökcan, Milas-Ören Karayolu’nun 2020 yatırım programına alınması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Toplantı, sorunlar ve çözüm yollarının konuşulması ve not edilmesiyle devam etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin