A+ A A-

 

10’dan fazla sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşan ‘Sıfır Gelecek’ kampanyası kapsamında Türkiye’nin 13 bölgesinde ‘İklim Grevi’ gerçekleştirilecek. ‘İklimi değil, sistemi değiştir’ sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında Milas’ın İkizköy Mahallesi Akbelen Mevkii girişindeki kömür sahası için kesilmek istenen ormanlık alanda buluşulacak.

19092019karacahisargrev.jpg
Haber: Emre Baştaşkın
Aralarında Yeryüzü Derneği, Kuzey Ormanları Savunması, Fridays For Future, Yeşil Düşünce Derneği, Buğday Derneği gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşuyla “Sıfır Gelecek” adıyla geçtiğimiz günlerde bir tespit raporu ve yapılacaklar listesi yayımladı. “Gezegen olarak ekolojik bir krizin ortasındayız” diye başlayan dosyada “İçinde bulunduğumuz krize karşı uygun politikalar oluşturmamızın zamanı geldi de geçiyor. Kaybedecek bir saniyemiz dahi yok. Şu anda Yeryüzünün atmosferi, endüstri devrimi öncesi seviyelerden 1 derece daha sıcak” denildi.
Bu kapsamda sivil toplum örgütleri Türkiye’nin 13 bölgesinde bir grev hazırlığına başladı. Muğla Çevre Platformu’nun (MUÇEP) organizasyonuyla gerçekleşecek Küresel İklim Grevi’nin Milas etabı ise 20 Eylül Cuma günü düzenlenecek. 16.00’da başlayacak etkinlik kapsamında konser, piknik ve basın açıklaması gerçekleştirilecek.
Etkinlik, Milas’ın İkizköy Mahallesi Akbelen Mevkii girişindeki kömür sahası için kesilmek istenen ormanlık alanda düzenlenecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin