A+ A A-

 

Ak Parti Muğla İl Teşkilatı tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde gündeme gelen bölücü terör örgütünü kınama önergesinin ret edilmesi eleştirildi. Açıklamad; “sağduyulu her Muğlalının duyduğunda bile hayretler içerisinde kalacağı bir şekilde bu önergemiz, AK Parti ve MHP gurubunun kabul oyuna rağmen, CHP ve İyi Partili üyelerin çoğunluk oylarıyla reddedilmiştir” denildi.

14092019akpaciklamakınama.jpg
Haber: Elif Bakıcı
12 Eylül tarihinde gerçekleşen Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ardından, Ak Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı.
“Bilindiği üzere 12 Eylül 2019 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Biz de Cumhur İttifakı ortağımız olan MHP Grubu ile birlikte meclise önergeler verdik. Bu önergeler içinde de, aslında 40 yıldır canımızla malımızla cansiperane mücadele ettiğimiz, uğruna nice ciğerparelerimizi şehit verdiğimiz, ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişme ve ilerlemesinin önündeki en büyük engel olan ama son aylarda farklı bir hale bürünerek ormanlarımızı yani ciğerlerimizi yakacak noktaya gelen PKK Terör örgütünün Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kınanması önergesiydi.
Ancak sağduyulu her Muğlalının duyduğunda bile hayretler içerisinde kalacağı bir şekilde bu önergemiz, AK Parti ve MHP gurubunun kabul oyuna rağmen, CHP ve İyi Partili üyelerin çoğunluk oylarıyla reddedilmiştir.
Esasen bu konuda söylenecek ne bir söz, ifade edilebilecek ne de bir duygu şu an yaşadığımız hayal kırıklığını ve kızgınlığı ortaya koyabilir. Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi PKK terör örgütünü kınayamayan bir tutum sergileyerek hem ilimizin tarih sayfalarına bir utanç vesikasını yapıştırmış hem de bu şehirde yaşayan her bir Muğlalının bu tür bir irade tarafından yönetiliyor olma gerçeğini hepimizin yüzüne çarpmıştır.
BU DURUM KABUL EDİLEMEZ
Bu durum kabul edilemez… Bu durum makul görülemez… Bu duruma sessiz kalınamaz...
Terör örgütlerinin en büyük silahı psikolojik silahıdır. Psikolojik silah her türlü silahtan daha etkili sonuçlar verir. Eğer siz bugün MBB Meclisi olarak bu örgütü kınayamayacak kadar aciz bir irade gösterirseniz, bizim ordumuzun, emniyet kuvvetlerimizin, dağlarda ve sokakta cansiperane verdiği mücadeleyi anlamsız ve sonuçsuz bırakırsınız ve terör örgütünün cüretini de cesaretini de arttırırsınız. Bunun sonuçları da canlarımızın, mallarımızın ve birlikte yaşama kültürümüzün kaybına sebep olur.
Tarih teröre karşı savaşanları ve canını malını kaybedenleri yazar ama bunların yanında teröre karşı durmayan, onu meşrulaştıran ve en önemlisi de teröre her türlü destek verenleri de ayrı yazar.
KİMSE BU ŞEHRE BUNU YAPMASIN
Kimse bu şehre bunu yapmasın. Kimse bu şehrin meclisine böyle bir aciz görüntüyü çizdirmesin. Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran CHP yöneticilerini, MBB Meclisi çatısı altında en kısa zamanda bu aciz görüntüyü ortadan kaldırarak PKK terör örgütünü lanetleyen bir iradeyi ortaya koymaya davet ediyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin