A+ A A-

 

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, il merkezi ve tüm ilçe merkezlerinde 2019 - 2020 eğitim - öğretim yılının başlaması dolayısıyla okul önlerinde ve servislerinde, eğitimler ve denetimler gerçekleştirdi.

13092019emniyetguclerindendenetim.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
2019 - 2020 eğitim - öğretim yılının başlaması dolayısıyla yaşanacak olan trafik yoğunluğu da dikkate alınarak, okul çağındaki çocukların, huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak, denetim faaliyetleri yoluyla algılanan yakalanma riski duygusunu arttırmak ve servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karşılaşabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eğitimler verildi, denetlemeler gerçekleştirildi.
Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sorumluluk alanlarında yer alan tüm okullar önünde, ekip ve personel görevlendirmeleri yapıldığı bildirildi. Bunun yanı sıra eğitim öğretim dönemi ile birlikte artan araç ve servis yoğunluğu dikkate alınarak, trafik yoğunluğunun bulunduğu kavşaklarda büro personellerinin görevlendirilmesi yapıldı.
Emniyet Müdürlüğü okulların açılması ile birlikte başlayan eğitim faaliyetleri kapsamında;
İl merkezinde görev yapan 375, il genelinde ise toplam 3 bin 159 öğretmene, mesleki çalışma programı çerçevesinde trafik eğitimi konulu, bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.
Okullarına bisiklet veya motosiklet ile gelip giden öğrencilere yönelik olarak, bisiklet ve motosiklet kullanımı konulu eğitim faaliyetlerine başlandı.
Taşımalı eğitimlerde kullanılan taşıtlar dâhil, tüm okul servis araçları, şoförleri ve rehber personeline yönelik trafik güvenliği farkındalığının arttırılması amacıyla, trafik eğiticileri tarafından, eğitim faaliyetlerine başlandı.
Milli Eğitim Müdürlükleriyle iş birliği içerisinde, gönüllü öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşturulacak olan, okul geçidi görevlisi eğitimlerine başlandı.
Çocuklar için trafik eğitimi (Trafik Dedektifleri) projesi kapsamında, 2019/2020 eğitim öğretim yılı boyunca trafik güvenliği konusunda, öğrencilere uygulamalı ve teorik dersler verilmesi konusunda, Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerekli çalışmalara başlanıldı.
9 - 13 Eylül 2019 tarihleri arasında planlanan, okul servis araçlarına yönelik denetimler kapsamında ise;
9 Eylül Pazartesi günü, İl genelinde 473 Okul servis aracı ve sürücüsü denetlenmiş, bunlardan eksikliği tespit edilen 31 araç sürücüsüne, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddelerinden cezai işlemler uygulanarak, 6 okul servis aracı trafikten men edildi
10 Eylül 2019 Salı günü yapılan denetimlerde ise 340 Okul servis aracı ve sürücüsü denetlendi, 3 Okul servis araç sürücüsüne cezai işlemler uygulandı.
Emniyet Müdürlüğü ayrıca açıklamasına, “Eğitim ve öğretim sezonu boyunca, çocuklarımızın huzur ve güven içinde eğitimlerini sürdürmesi için tüm tedbirler alınmıştır” notunu ekledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin